RB500SM-30FHT2R
- Номер детали производителя:
- RB500SM-30FHT2R
- Производитель/бренд:
- ROHM Semiconductor
- Часть описания:
- DIODE SCHOTTKY 30V 100MA EMD2
- Производитель :
- ROHM Semiconductor
- Категория продукта :
- Одиночные диоды
- Capacitance @ Vr, F :
- Current - Average Rectified (Io) :
- 100mA
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 500 nA @ 10 V
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature - Junction :
- 150°C (Max)
- Package / Case :
- SC-79, SOD-523
- Product Status :
- Active
- Reverse Recovery Time (trr) :
- Speed :
- Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
- Supplier Device Package :
- EMD2
- Technology :
- Schottky
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
- 30 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 450 mV @ 10 mA