ME01EA045-TE12L
- Номер детали производителя:
- ME01EA045-TE12L
- Производитель/бренд:
- KYOCERA AVX
- Часть описания:
- DIODE SCHOTTKY 45V 1A SMA-FL
- Производитель :
- KYOCERA AVX
- Категория продукта :
- Одиночные диоды
- Capacitance @ Vr, F :
- Current - Average Rectified (Io) :
- 1A
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 100 µA @ 45 V
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature - Junction :
- -55°C ~ 150°C
- Package / Case :
- DO-214AC, SMA Flat Leads
- Product Status :
- Active
- Reverse Recovery Time (trr) :
- Speed :
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Supplier Device Package :
- SMA-FL
- Technology :
- Schottky
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
- 45 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 550 mV @ 1 A