BAT400D-7-F
- Номер детали производителя:
- BAT400D-7-F
- Производитель/бренд:
- Diodes Incorporated
- Часть описания:
- DIODE SCHOTTKY 40V 500MA SOT23-3
- Производитель :
- Diodes Incorporated
- Категория продукта :
- Одиночные диоды
- Capacitance @ Vr, F :
- 125pF @ 0V, 1MHz
- Current - Average Rectified (Io) :
- 500mA
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 50 µA @ 30 V
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature - Junction :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
- Product Status :
- Active
- Reverse Recovery Time (trr) :
- Speed :
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Supplier Device Package :
- SOT-23-3
- Technology :
- Schottky
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
- 40 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 550 mV @ 500 mA