CTX10-1-52M-R
Номер детали производителя:
CTX10-1-52M-R
Производитель/бренд:
Eaton-Electronics Division
Часть описания:
FIXED IND 10UH 2.4A 48.1 MOHM TH
Производитель :
Eaton-Electronics Division
Категория продукта :
Фиксированные катушки индуктивности
Current - Saturation (Isat) :
2.1A
Current Rating (Amps) :
2.4 A
DC Resistance (DCR) :
48.1mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Height - Seated (Max) :
0.272" (6.90mm)
Inductance :
10 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Iron Powder
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 75°C
Package / Case :
Radial, Horizontal, 4 Leads (Open)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Size / Dimension :
0.370" L x 0.370" W (9.40mm x 9.40mm)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%
Type :
Toroidal
Международная доставка, вовремя,   каждый раз.
Товары, связанные с производителем
    CB227-7 1/2
    CIR BRKR THERMAL 15A 24VDC PUSH
    CIR BRKR THERMAL 30A 24VDC PUSH
    FUSE HOLDER KNOB ASSEMBLY
    FUSEHOLDER
Каталог сопутствующих товаров
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 3.3UH 1.5A 70 MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 4.7UH 1.7A 70 MOHM SMD