PC201FKN6
- Номер детали производителя:
- PC201FKN6
- Производитель/бренд:
- KYOCERA AVX
- Часть описания:
- FRD MODULE CATHODE COMMON 600V 2
- Производитель :
- KYOCERA AVX
- Категория продукта :
- Диодные массивы
- Current - Average Rectified (Io) (per Diode) :
- 200A
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 10 mA @ 600 V
- Diode Configuration :
- 1 Pair Series Connection
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Operating Temperature - Junction :
- -40°C ~ 150°C
- Package / Case :
- Module
- Product Status :
- Obsolete
- Reverse Recovery Time (trr) :
- 110 ns
- Speed :
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Supplier Device Package :
- Module
- Technology :
- Standard
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
- 600 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 1.4 V @ 200 A