CFSH05-20L TR PBFREE
- Номер детали производителя:
- CFSH05-20L TR PBFREE
- Производитель/бренд:
- Central Semiconductor
- Часть описания:
- DIODE SCHOTTKY 20V 500MA SOD882
- Производитель :
- Central Semiconductor
- Категория продукта :
- Одиночные диоды
- Capacitance @ Vr, F :
- 30pF @ 1V, 1MHz
- Current - Average Rectified (Io) :
- 500mA
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 8 µA @ 10 V
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature - Junction :
- -65°C ~ 150°C
- Package / Case :
- SOD-882
- Product Status :
- Active
- Reverse Recovery Time (trr) :
- Speed :
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Supplier Device Package :
- SOD-882
- Technology :
- Schottky
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
- 20 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 220 mV @ 10 mA