B1100B-13-F
- Номер детали производителя:
- B1100B-13-F
- Производитель/бренд:
- Diodes Incorporated
- Часть описания:
- DIODE SCHOTTKY 100V 1A SMB
- Производитель :
- Diodes Incorporated
- Категория продукта :
- Одиночные диоды
- Capacitance @ Vr, F :
- 80pF @ 4V, 1MHz
- Current - Average Rectified (Io) :
- 1A
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 500 µA @ 100 V
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature - Junction :
- -65°C ~ 150°C
- Package / Case :
- DO-214AA, SMB
- Product Status :
- Active
- Reverse Recovery Time (trr) :
- Speed :
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Supplier Device Package :
- SMB
- Technology :
- Schottky
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
- 100 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 790 mV @ 1 A