72401L10DB
- Номер детали производителя:
- 72401L10DB
- Производитель/бренд:
- Renesas Electronics Corporation
- Часть описания:
- IC FIFO ASYNC 64X4 16CDIP
- Производитель :
- Категория продукта :
- FIFO Память
- Access Time :
- 55ns
- Bus Directional :
- Uni-Directional
- Current - Supply (Max) :
- 45mA
- Data Rate :
- 10MHz
- Expansion Type :
- Depth, Width
- Function :
- Asynchronous
- FWFT Support :
- No
- Memory Size :
- 256 (64 x 4)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 16-CDIP (0.300", 7.62mm)
- Product Status :
- Obsolete
- Programmable Flags Support :
- No
- Retransmit Capability :
- Supplier Device Package :
- 16-CDIP
- Voltage - Supply :
- 4.5 V ~ 5.5 V