V80100PW-M3/4W
Номер детали производителя:
V80100PW-M3/4W
Производитель/бренд:
Vishay General Semiconductor – Diodes Division
Часть описания:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO3PW
Производитель :
Категория продукта :
Диодные массивы
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) :
40A
Current - Reverse Leakage @ Vr :
1 mA @ 100 V
Diode Configuration :
1 Pair Common Cathode
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature - Junction :
-40°C ~ 150°C
Package / Case :
TO-3P-3 Full Pack
Product Status :
Obsolete
Reverse Recovery Time (trr) :
Speed :
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package :
TO-3PW
Technology :
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
840 mV @ 40 A