MGS30123R3
Номер детали производителя:
MGS30123R3
Производитель/бренд:
Cosel
Часть описания:
DC DC CONVERTER 3.3V
Производитель :
Cosel
Категория продукта :
Преобразователи постоянного тока
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
Control Features :
Current - Output (Max) :
8A
Efficiency :
90%
Features :
Remote On/Off, OCP, OVP
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Package / Case :
6-DIP Module
Power (Watts) :
Product Status :
Active
Size / Dimension :
2.00" L x 1.00" W x 0.39" H (50.8mm x 25.4mm x 9.9mm)
Standard Number :
Supplier Device Package :
Type :
Isolated Module
Voltage - Input (Max) :
18V
Voltage - Input (Min) :
9V
Voltage - Isolation :
1.5 kV
Voltage - Output 1 :
3.3V