SFS30241R2B
Номер детали производителя:
SFS30241R2B
Производитель/бренд:
Cosel
Часть описания:
DC DC CONVERTER 1.2V 12W
Производитель :
Cosel
Категория продукта :
Преобразователи постоянного тока
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
Control Features :
Current - Output (Max) :
10.4A
Efficiency :
86.5%
Features :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Package / Case :
20-SMD Module, 17 Leads
Power (Watts) :
12 W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
1.52" L x 1.23" W x 0.31" H (38.7mm x 31.2mm x 8.0mm)
Standard Number :
Supplier Device Package :
Type :
Isolated Module
Voltage - Input (Max) :
36V
Voltage - Input (Min) :
18V
Voltage - Isolation :
1.5 kV
Voltage - Output 1 :
1.2V