DM7160J/883
- Номер детали производителя:
- DM7160J/883
- Производитель/бренд:
- National Semiconductor
- Часть описания:
- IDENTITY COMPARATOR
- Производитель :
- National Semiconductor
- Категория продукта :
- Компараторы
- Current - Output High, Low :
- 100µA, 16mA
- Current - Quiescent (Iq) :
- 60 mA
- Max Propagation Delay @ V, Max CL :
- 40ns @ 5V, 15pF
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Bits :
- 6
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Output :
- Active High
- Output Function :
- A=B
- Package / Case :
- 14-CDIP (0.300", 7.62mm)
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- 14-CERDIP
- Type :
- Magnitude Comparator
- Voltage - Supply :
- 4.5V ~ 5.5V