ALD10F48N-L
Номер детали производителя:
ALD10F48N-L
Производитель/бренд:
Artesyn Embedded Power
Часть описания:
DC DC CONVERTER 3.3V 35W
Производитель :
Artesyn Embedded Power
Категория продукта :
Преобразователи постоянного тока
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
Control Features :
Current - Output (Max) :
10A
Efficiency :
90%
Features :
Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
8-DIP Module
Power (Watts) :
35 W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
1.30" L x 0.90" W x 0.35" H (33.0mm x 22.9mm x 8.9mm)
Standard Number :
Supplier Device Package :
Type :
Non-Isolated PoL Module
Voltage - Input (Max) :
75V
Voltage - Input (Min) :
36V
Voltage - Isolation :
2 kV
Voltage - Output 1 :
3.3V