PD100MYN16
Номер детали производителя:
PD100MYN16
Производитель/бренд:
KYOCERA AVX
Часть описания:
DIODE MODULE PHASE LEG D+D 1.6KV
Производитель :
KYOCERA AVX
Категория продукта :
Диодные массивы
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) :
100A
Current - Reverse Leakage @ Vr :
5 mA @ 1600 V
Diode Configuration :
1 Pair Series Connection
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Temperature - Junction :
-40°C ~ 150°C
Package / Case :
Module
Product Status :
Active
Reverse Recovery Time (trr) :
Speed :
Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package :
Module
Technology :
Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
1600 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.35 V @ 300 A