RB228NS-30FHTL
- Номер детали производителя:
- RB228NS-30FHTL
- Производитель/бренд:
- ROHM Semiconductor
- Часть описания:
- DIODE ARRAY SCHOTT 30V 30A LPDS
- Производитель :
- ROHM Semiconductor
- Категория продукта :
- Диодные массивы
- Current - Average Rectified (Io) (per Diode) :
- 30A
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 10 µA @ 30 V
- Diode Configuration :
- 1 Pair Common Cathode
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature - Junction :
- 150°C (Max)
- Package / Case :
- TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
- Product Status :
- Active
- Reverse Recovery Time (trr) :
- Speed :
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Supplier Device Package :
- LPDS
- Technology :
- Schottky
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
- 30 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- 720 mV @ 15 A