DSI2X55-12A
Номер детали производителя:
DSI2X55-12A
Производитель/бренд:
Littelfuse
Часть описания:
DIODE MODULE 1.2KV 56A SOT227B
Состояние запаса:
706
Производитель :
Littelfuse
Категория продукта :
Диодные массивы
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) :
56A
Current - Reverse Leakage @ Vr :
300 µA @ 1200 V
Diode Configuration :
2 Independent
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Temperature - Junction :
-40°C ~ 150°C
Package / Case :
SOT-227-4, miniBLOC
Product Status :
Active
Reverse Recovery Time (trr) :
Speed :
Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Supplier Device Package :
SOT-227B
Technology :
Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) :
1200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.2 V @ 60 A
Международная доставка, вовремя,   каждый раз.
Товары, связанные с производителем
    COMPLETE 7P 24V/N COIL/60 LU 4.5
    CBL 5POS FMALE TO FMALE 14.76'
    CBL 7POS FMALE TO FMALE 14.76'
    CBL 7POS FMALE TO FMALE 14.76'