CBRSDSH2-40 TR13
Номер детали производителя:
CBRSDSH2-40 TR13
Производитель/бренд:
Central Semiconductor
Часть описания:
BRIDGE RECT 1PHASE 40V 2A 4SMDIP
Производитель :
Central Semiconductor
Категория продукта :
Мостовые выпрямители
Current - Average Rectified (Io) :
2 A
Current - Reverse Leakage @ Vr :
70 µA @ 40 V
Diode Type :
Single Phase
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-50°C ~ 125°C (TJ)
Package / Case :
4-SMD, Gull Wing
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
4-SMDIP
Technology :
Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
450 mV @ 2 A
Voltage - Peak Reverse (Max) :
40 V
Международная доставка, вовремя,   каждый раз.
Товары, связанные с производителем
Каталог сопутствующих товаров
  • Micro Commercial Components (MCC)
    BRIDGE RECT 1P 400V 500MA MBS-1
    BRIDGE RECT 1P 100V 500MA MBS-1
    BRIDGE RECT 1P 600V 500MA MBS-1
  • Diodes Incorporated
    BRIDGE RECT 1PHASE 1KV 800MA MBS
  • Diodes Incorporated
    BRIDGE RECT 1P 200V 800MA 4-DIP