M5060TB1600
Номер детали производителя:
M5060TB1600
Производитель/бренд:
Sensata Technologies
Часть описания:
BRIDGE RECT 3P 1.6KV 60A MODULE
Производитель :
Sensata Technologies
Категория продукта :
Мостовые выпрямители
Current - Average Rectified (Io) :
60 A
Current - Reverse Leakage @ Vr :
Diode Type :
Three Phase
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TJ)
Package / Case :
Module
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
Module
Technology :
Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.35 V @ 50 A
Voltage - Peak Reverse (Max) :
1.6 kV
Международная доставка, вовремя,   каждый раз.
Товары, связанные с производителем
Каталог сопутствующих товаров
  • Micro Commercial Components (MCC)
    BRIDGE RECT 1P 400V 500MA MBS-1
    BRIDGE RECT 1P 100V 500MA MBS-1
    BRIDGE RECT 1P 600V 500MA MBS-1
  • Diodes Incorporated
    BRIDGE RECT 1PHASE 1KV 800MA MBS
  • Diodes Incorporated
    BRIDGE RECT 1P 200V 800MA 4-DIP