50773-A120J
- Номер детали производителя:
- 50773-A120J
- Производитель/бренд:
- Amphenol Communications Solutions
- Часть описания:
- CONN HEADER HD 120POS PCB
- Производитель :
- Категория продукта :
- Специализированный
- Color :
- Black
- Connector Style :
- High Density (HDC, HDI, HPC)
- Connector Type :
- Header, Male Pins
- Connector Usage :
- Contact Finish :
- Gold
- Contact Finish Thickness :
- 30.0µin (0.76µm)
- Contact Layout, Typical :
- Features :
- Mating Guide
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Columns :
- 40
- Number of Positions :
- 120
- Number of Positions Loaded :
- All
- Number of Rows :
- 3
- Pitch :
- 0.100" (2.54mm)