JCM3012S3V3
Номер детали производителя:
JCM3012S3V3
Производитель/бренд:
XP Power
Часть описания:
DC DC CONVERTER 3.3V 30W
Состояние запаса:
1
Производитель :
XP Power
Категория продукта :
Преобразователи постоянного тока
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
Control Features :
Enable, Active High
Current - Output (Max) :
7A
Efficiency :
87%
Features :
Remote On/Off, OVP, SCP
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Package / Case :
6-DIP Module
Power (Watts) :
30 W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
1.00" L x 1.00" W x 0.41" H (25.4mm x 25.4mm x 10.4mm)
Standard Number :
Supplier Device Package :
Type :
Isolated Module
Voltage - Input (Max) :
18V
Voltage - Input (Min) :
9V
Voltage - Isolation :
1.6 kV
Voltage - Output 1 :
3.3V