DCM300P240T600A40
Номер детали производителя:
DCM300P240T600A40
Часть описания:
DC DC CONVERTER 24V 600W
Категория продукта :
Преобразователи постоянного тока
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
Control Features :
Current - Output (Max) :
25A
Efficiency :
93.2%
Features :
Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
9-DIP Module
Power (Watts) :
600 W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
1.88" L x 0.90" W x 0.29" H (47.7mm x 22.8mm x 7.3mm)
Standard Number :
Supplier Device Package :
Type :
Isolated Module
Voltage - Input (Max) :
420V
Voltage - Input (Min) :
200V
Voltage - Isolation :
4.242 kV
Voltage - Output 1 :
24V