MDT040A0X3-SRPHZ
- Номер детали производителя:
- MDT040A0X3-SRPHZ
- Производитель/бренд:
- ABB Power Conversion
- Часть описания:
- DC DC CONVERTER 0.45-2V
- Производитель :
- ABB Power Conversion
- Категория продукта :
- Преобразователи постоянного тока
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- Control Features :
- Enable, Active Low
- Current - Output (Max) :
- 40A
- Efficiency :
- 91.5%
- Features :
- Remote On/Off, OCP, OTP, UVLO
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C
- Package / Case :
- 19-SMD Module
- Power (Watts) :
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 1.30" L x 0.53" W x 0.43" H (33.0mm x 13.5mm x 10.9mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Non-Isolated PoL Module, Digital
- Voltage - Input (Max) :
- 14.4V
- Voltage - Input (Min) :
- 4.5V
- Voltage - Isolation :
- Voltage - Output 1 :
- 0.45 ~ 2V