NUS-03.303.3C1
- Номер детали производителя:
- NUS-03.303.3C1
- Производитель/бренд:
- Diwell Electronics
- Часть описания:
- DC DC CONVERTER 3.3V 1W
- Состояние запаса:
- 38
- Производитель :
- Diwell Electronics
- Категория продукта :
- Преобразователи постоянного тока
- Applications :
- ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CE
- Control Features :
- Current - Output (Max) :
- 300mA
- Efficiency :
- 74%
- Features :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 8-SMD Module, 5 Leads
- Power (Watts) :
- 990 mW
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 0.51" L x 0.43" W x 0.28" H (12.9mm x 10.9mm x 7.1mm)
- Standard Number :
- Supplier Device Package :
- Type :
- Isolated Module
- Voltage - Input (Max) :
- 3.63V
- Voltage - Input (Min) :
- 2.97V
- Voltage - Isolation :
- 1.5 kV
- Voltage - Output 1 :
- 3.3V