AE15-EW-S24
Номер детали производителя:
AE15-EW-S24
Производитель/бренд:
CUI Inc.
Часть описания:
DC DC CONVERTER 24V 15W
Состояние запаса:
24
Производитель :
CUI Inc.
Категория продукта :
Преобразователи постоянного тока
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
EN
Control Features :
Current - Output (Max) :
625mA
Efficiency :
80%
Features :
OCP, OVP, SCP
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C (With Derating)
Package / Case :
5-DIP Module
Power (Watts) :
15 W
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
2.76" L x 1.89" W x 0.93" H (70.0mm x 48.0mm x 23.5mm)
Standard Number :
55024; 55032 Class A
Supplier Device Package :
Type :
Isolated Module
Voltage - Input (Max) :
1000V
Voltage - Input (Min) :
100V
Voltage - Isolation :
4 kV
Voltage - Output 1 :
24V