LH1262CB
- Номер детали производителя:
- LH1262CB
- Производитель/бренд:
- Vishay Semiconductor - Opto Division
- Часть описания:
- OPTOISO 5.3KV 2CH PHVOLT 8-DIP
- Производитель :
- Категория продукта :
- Транзистор, фотогальванические выходные оптоизоляторы
- Current - DC Forward (If) (Max) :
- 50 mA
- Current - Output / Channel :
- 1µA
- Current Transfer Ratio (Max) :
- Current Transfer Ratio (Min) :
- Input Type :
- DC
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Channels :
- 2
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Output Type :
- Photovoltaic
- Package / Case :
- 8-DIP (0.300", 7.62mm)
- Product Status :
- Active
- Rise / Fall Time (Typ) :
- Supplier Device Package :
- 8-DIP
- Turn On / Turn Off Time (Typ) :
- 35µs, 90µs
- Vce Saturation (Max) :
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 1.26V
- Voltage - Isolation :
- 5300Vrms
- Voltage - Output (Max) :
- 15V