RP12-11005SAR/P
Номер детали производителя:
RP12-11005SAR/P
Производитель/бренд:
RECOM Power
Часть описания:
DC DC CONVERTER 5V 12W
Состояние запаса:
18
Производитель :
RECOM Power
Категория продукта :
Преобразователи постоянного тока
Applications :
ITE (Commercial), Railway
Approval Agency :
CE
Control Features :
Enable, Active High
Current - Output (Max) :
2.4A
Efficiency :
89%
Features :
Remote On/Off, OCP, OVP, SCP, UVLO
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C (With Derating)
Package / Case :
6-DIP Module
Power (Watts) :
12 W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
1.00" L x 1.00" W x 0.39" H (25.4mm x 25.4mm x 9.9mm)
Standard Number :
Supplier Device Package :
Type :
Isolated Module
Voltage - Input (Max) :
160V
Voltage - Input (Min) :
36V
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output 1 :
5V