PDM1-S15-D15-S
Номер детали производителя:
PDM1-S15-D15-S
Производитель/бренд:
CUI Inc.
Часть описания:
DC DC CONVERTER +/-15V 1W
Состояние запаса:
205
Производитель :
CUI Inc.
Категория продукта :
Преобразователи постоянного тока
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CB Scheme, IEC
Control Features :
Current - Output (Max) :
33mA, 33mA
Efficiency :
81%
Features :
SCP
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
6-SIP Module, 5 Leads
Power (Watts) :
1 W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.77" L x 0.24" W x 0.37" H (19.5mm x 6.0mm x 9.3mm)
Standard Number :
Supplier Device Package :
Type :
Isolated Module
Voltage - Input (Max) :
16.5V
Voltage - Input (Min) :
13.5V
Voltage - Isolation :
1.5 kV
Voltage - Output 1 :
15V