HCPL-4661-500E
Номер детали производителя:
HCPL-4661-500E
Часть описания:
OPTOISO 3.75KV OPEN COLL 8DIP GW
Категория продукта :
Логические выходные оптоизоляторы
Common Mode Transient Immunity (Min) :
15kV/µs
Current - DC Forward (If) (Max) :
15mA
Current - Output / Channel :
50 mA
Data Rate :
10MBd
Input Type :
DC
Inputs - Side 1/Side 2 :
2/0
Number of Channels :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Output Type :
Open Collector, Schottky Clamped
Rise / Fall Time (Typ) :
24ns, 10ns
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
1.5V
Voltage - Isolation :
3750Vrms
Voltage - Supply :
4.5V ~ 5.5V