HCPL-5150-200
Номер детали производителя:
HCPL-5150-200
Часть описания:
OPTOISO 1.5KV 1CH GATE DRVR 8DIP
Common Mode Transient Immunity (Min) :
10kV/µs
Current - DC Forward (If) (Max) :
25 mA
Current - Output High, Low :
500mA, 500mA
Current - Peak Output :
600mA
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
8-CDIP (0.300", 7.62mm)
Propagation Delay tpLH / tpHL (Max) :
500ns, 500ns
Pulse Width Distortion (Max) :
300ns
Supplier Device Package :
8-DIP
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
1.5V
Voltage - Isolation :
1500VDC
Voltage - Output Supply :
15V ~ 30V