HCPL-3150#300
Номер детали производителя:
HCPL-3150#300
Производитель/бренд:
Broadcom
Часть описания:
OPTOISO 3.75KV GATE DRVR 8DIP GW
Производитель :
Broadcom
Категория продукта :
Изоляторы - Драйверы затворов
Approval Agency :
CSA, UR
Common Mode Transient Immunity (Min) :
15kV/µs
Current - DC Forward (If) (Max) :
25 mA
Current - Output High, Low :
500mA, 500mA
Current - Peak Output :
600mA
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Channels :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Package / Case :
8-SMD, Gull Wing
Product Status :
Active
Propagation Delay tpLH / tpHL (Max) :
500ns, 500ns
Pulse Width Distortion (Max) :
300ns
Rise / Fall Time (Typ) :
100ns, 100ns
Supplier Device Package :
8-DIP Gull Wing
Technology :
Optical Coupling
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
1.5V
Voltage - Isolation :
3750Vrms
Voltage - Output Supply :
15V ~ 30V