DAC25-24FWX
Номер детали производителя:
DAC25-24FWX
Производитель/бренд:
ETA-USA
Часть описания:
AC-DC, SINGLE OUTPUT 3K VAC 85%
Производитель :
ETA-USA
Категория продукта :
Преобразователи переменного тока в постоянный
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, UR
Current - Output (Max) :
2.4A, 1A
Efficiency :
76%
Features :
Universal Input
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
2
Operating Temperature :
-20°C ~ 75°C (With Derating)
Package / Case :
6-DIP Module
Power (Watts) :
24 W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
3.00" L x 2.00" W x 1.00" H (76.2mm x 50.8mm x 25.4mm)
Standard Number :
Type :
Enclosed
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1 :
5V
Voltage - Output 2 :
12V