TL16C554IFNR
Номер детали производителя:
TL16C554IFNR
Производитель/бренд:
Texas Instruments
Часть описания:
IC ASYNC COMM ELEMENT 68-PLCC
Производитель :
Texas Instruments
Категория продукта :
UART (универсальный асинхронный приемник-передатчик)
Data Rate (Max) :
1Mbps
Features :
FIFO's :
16 Byte
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Channels :
4, QUART
Package / Case :
68-LCC (J-Lead)
Product Status :
Active
Protocol :
Supplier Device Package :
68-PLCC (24.23x24.23)
Voltage - Supply :
4.75V ~ 5.25V
With Auto Flow Control :
With False Start Bit Detection :
Yes
With IrDA Encoder/Decoder :
With Modem Control :
Yes
Международная доставка, вовремя,   каждый раз.
Товары, связанные с производителем
Каталог сопутствующих товаров
  • Renesas Electronics Corporation
    IC ASYNC COMM ELEMENT UART 40DIP
    IC UART/BRG 5V 16MHZ 28DIP
    IC ASYNC COMM ELEMNT UART 44PLCC
    IC UART/BRG 5V 16MHZ 28-PLCC