SP6201EM5-G-3-3
- Номер детали производителя:
- SP6201EM5-G-3-3
- Производитель/бренд:
- MaxLinear
- Часть описания:
- IC REG LINEAR 3.3V 200MA SOT23-5
- Производитель :
- MaxLinear
- Категория продукта :
- Регуляторы напряжения - линейные
- Control Features :
- Enable
- Current - Output :
- 200mA
- Current - Quiescent (Iq) :
- Current - Supply (Max) :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Regulators :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Output Configuration :
- Positive
- Output Type :
- Fixed
- Package / Case :
- SC-74A, SOT-753
- Product Status :
- Obsolete
- Protection Features :
- Over Current, Over Temperature
- PSRR :
- 78dB ~ 40dB (100Hz ~ 400Hz)
- Supplier Device Package :
- SOT-23-5
- Voltage - Input (Max) :
- 6V
- Voltage - Output (Max) :
- Voltage - Output (Min/Fixed) :
- 3.3V
- Voltage Dropout (Max) :
- 0.5V @ 200mA