SX1508IULTRT
Номер детали производителя:
SX1508IULTRT
Производитель/бренд:
Semtech
Часть описания:
IC XPNDR 400KHZ I2C 20QFN
Производитель :
Semtech
Категория продукта :
Расширители ввода/вывода
Clock Frequency :
400 kHz
Current - Output Source/Sink :
8mA, 15mA
Features :
Keypad Controller, LED Output, POR
Interface :
I²C
Interrupt Output :
Yes
Mounting Type :
Surface Mount
Number of I/O :
8
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Output Type :
Open Drain, Push-Pull
Package / Case :
20-UFQFN Exposed Pad
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
20-QFN-UT (3x3)
Voltage - Supply :
1.425V ~ 3.6V