MCP23S18-E/SP
Номер детали производителя:
MCP23S18-E/SP
Производитель/бренд:
Microchip Technology
Часть описания:
IC XPNDR 10MHZ SPI 28SDIP
Производитель :
Microchip Technology
Категория продукта :
Расширители ввода/вывода
Clock Frequency :
10 MHz
Current - Output Source/Sink :
25mA
Features :
Interface :
SPI
Interrupt Output :
Yes
Mounting Type :
Through Hole
Number of I/O :
16
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Output Type :
Open Drain
Package / Case :
28-DIP (0.300", 7.62mm)
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
28-SPDIP
Voltage - Supply :
1.8V ~ 5.5V