MCP23S18T-E/MJ
Номер детали производителя:
MCP23S18T-E/MJ
Производитель/бренд:
Microchip Technology
Часть описания:
IC XPNDR 10MHZ SPI 24QFN
Производитель :
Microchip Technology
Категория продукта :
Расширители ввода/вывода
Clock Frequency :
10 MHz
Current - Output Source/Sink :
25mA
Features :
Interface :
SPI
Interrupt Output :
Yes
Mounting Type :
Surface Mount
Number of I/O :
16
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Output Type :
Open Drain
Package / Case :
24-VFQFN Exposed Pad
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
24-QFN (4x4)
Voltage - Supply :
1.8V ~ 5.5V