MCP25020-I/SL
Номер детали производителя:
MCP25020-I/SL
Производитель/бренд:
Microchip Technology
Часть описания:
IC XPNDR 25MHZ CAN V2.0B 14SOIC
Состояние запаса:
516
Производитель :
Microchip Technology
Категория продукта :
Расширители ввода/вывода
Clock Frequency :
25 MHz
Current - Output Source/Sink :
25mA
Features :
EEPROM, POR, PWM
Interface :
CAN V2.0b
Interrupt Output :
No
Mounting Type :
Surface Mount
Number of I/O :
8
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Output Type :
Push-Pull
Package / Case :
14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
14-SOIC
Voltage - Supply :
2.75V ~ 5.5V