TL-SCSI285KCSE3
- Номер детали производителя:
- TL-SCSI285KCSE3
- Производитель/бренд:
- Texas Instruments
- Часть описания:
- IC REG LIN 2.85V 620MA TO220-3
- Производитель :
- Texas Instruments
- Категория продукта :
- Регуляторы напряжения - линейные
- Control Features :
- Current - Output :
- 620mA
- Current - Quiescent (Iq) :
- Current - Supply (Max) :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Regulators :
- 1
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 125°C
- Output Configuration :
- Positive
- Output Type :
- Fixed
- Package / Case :
- TO-220-3
- Product Status :
- Active
- Protection Features :
- Over Current, Over Temperature, Over Voltage
- PSRR :
- 62dB (120Hz)
- Supplier Device Package :
- TO-220-3
- Voltage - Input (Max) :
- 5.5V
- Voltage - Output (Max) :
- Voltage - Output (Min/Fixed) :
- 2.85V
- Voltage Dropout (Max) :
- 0.8V @ 620mA