575SX1A48F103SD
Номер детали производителя:
575SX1A48F103SD
Производитель/бренд:
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Часть описания:
POT 10K OHM 1/2W PLASTIC LINEAR
Производитель :
Категория продукта :
Поворотные потенциометры, реостаты
Actuator Diameter :
0.250" (6.35mm)
Actuator Length :
0.750" (19.05mm)
Actuator Type :
Flatted
Adjustment Type :
User Defined
Built in Switch :
None
Bushing Thread :
3/8-32
Features :
Mounting Type :
Panel Mount
Number of Gangs :
1
Number of Turns :
1
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Product Status :
Obsolete
Resistance (Ohms) :
10k
Resistive Material :
Conductive Plastic
Rotation :
300°
Taper :
Linear
Temperature Coefficient :
Termination Style :
Solder Hook
Tolerance :
±20%
Международная доставка, вовремя,   каждый раз.
Товары, связанные с производителем
    CBL ASSY RPSMA-RP NTYPE PLUG 24"