FS16KN-1183A-DU
Номер детали производителя:
FS16KN-1183A-DU
Производитель/бренд:
FAVOR ELECTRONICS
Часть описания:
POTENTIOMETER ROTARY A10K
Производитель :
FAVOR ELECTRONICS
Категория продукта :
Поворотные потенциометры, реостаты
Actuator Diameter :
0.236" (6.00mm)
Actuator Length :
0.630" (16.00mm)
Actuator Type :
Knurled and Slotted
Adjustment Type :
Top Adjustment
Built in Switch :
Bushing Thread :
M7 x 0.75
Features :
Mounting Type :
Panel Mount
Number of Gangs :
2
Number of Turns :
1
Power (Watts) :
0.2W, 1/5W
Product Status :
Active
Resistance (Ohms) :
10k
Resistive Material :
Rotation :
300°
Taper :
Linear
Temperature Coefficient :
Termination Style :
Solder Lug
Tolerance :
±10%
Международная доставка, вовремя,   каждый раз.
Товары, связанные с производителем
Каталог сопутствующих товаров
Сопутствующие товары
Часть Производитель Запас Описание
FS16 SURGE 190 DIODE SCHOTTKY 60V 1A SOD123FL
FS16 Good-Ark Semiconductor 7,065 RECTIFIER, SCHOTTKY, 1A, 60V, ES