R5324K018B-TR
Номер детали производителя:
R5324K018B-TR
Производитель/бренд:
RICOH/Nisshinbo Micro Devices
Часть описания:
IC REG LINEAR 1.8V DFN2527-10
Производитель :
RICOH/Nisshinbo Micro Devices
Категория продукта :
Регуляторы напряжения - линейные
Control Features :
Enable
Current - Output :
200mA, 150mA, 100mA
Current - Quiescent (Iq) :
140 µA
Current - Supply (Max) :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Regulators :
3
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Output Configuration :
Positive
Output Type :
Fixed
Package / Case :
10-UFDFN Exposed Pad
Product Status :
Active
Protection Features :
Over Current
PSRR :
70dB ~ 60dB (1kHz ~ 10kHz)
Supplier Device Package :
DFN(PL)2527-10
Voltage - Input (Max) :
6V
Voltage - Output (Max) :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
1.8V
Voltage Dropout (Max) :
0.53V @ 200mA, 0.5V @ 150mA, 0.37V @ 100mA
Международная доставка, вовремя,   каждый раз.
Товары, связанные с производителем
Каталог сопутствующих товаров
Сопутствующие товары
Часть Производитель Запас Описание
R5320 REED Instruments 218 WIRE TRACER/CIRCUIT TESTING KIT
R5323 Apex Tool Group 9,802 SCREWDRIVER SLOTTED 5/32" 5.63"
R5323N Apex Tool Group 6,709 SCREWDRIVER SLOTTED 5/32"
R5324N Apex Tool Group 7,599 SCREWDRIVER SLOTTED 5/32" 6.63"
R5325 Apex Tool Group 5,406 SCREWDRIVER SLOTTED 5/32" 7.63"