392JA100
Номер детали производителя:
392JA100
Производитель/бренд:
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Часть описания:
POT 100 OHM 1/2W PLASTIC LINEAR
Производитель :
Категория продукта :
Поворотные потенциометры, реостаты
Actuator Diameter :
0.125" (3.18mm)
Actuator Length :
0.875" (22.23mm)
Actuator Type :
Slotted
Adjustment Type :
Top Adjustment
Built in Switch :
None
Bushing Thread :
1/4-32
Features :
Mounting Type :
Panel Mount
Number of Gangs :
1
Number of Turns :
1
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Product Status :
Obsolete
Resistance (Ohms) :
100
Resistive Material :
Conductive Plastic
Rotation :
295°
Taper :
Linear
Temperature Coefficient :
Termination Style :
PC Pins
Tolerance :
±10%
Международная доставка, вовремя,   каждый раз.
Товары, связанные с производителем
    CBL ASSY RPSMA-RP NTYPE PLUG 24"
    CBL ASSY RPSMA-RP NTYPE PLUG 10'
    FIBER OPTIC CABLE
    FIBER OPTIC CABLE CONN SMA
    FIBER OPTIC CABLE CONN SMA
Каталог сопутствующих товаров
Сопутствующие товары
Часть Производитель Запас Описание
392JA100K Honeywell Sensing and Productivity Solutions 8,279 POT 100K OHM 1/2W PLASTIC LINEAR