308N100K
Номер детали производителя:
308N100K
Производитель/бренд:
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Часть описания:
POT 100K OHM 1/2W PLASTIC LINEAR
Состояние запаса:
66
Производитель :
Категория продукта :
Поворотные потенциометры, реостаты
Actuator Diameter :
0.125" (3.18mm)
Actuator Length :
0.750" (19.05mm)
Actuator Type :
Slotted
Adjustment Type :
User Defined
Built in Switch :
None
Bushing Thread :
1/4-32
Features :
Mounting Type :
Panel Mount
Number of Gangs :
1
Number of Turns :
1
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Product Status :
Obsolete
Resistance (Ohms) :
100k
Resistive Material :
Conductive Plastic
Rotation :
295°
Taper :
Linear
Temperature Coefficient :
Termination Style :
Solder Hook
Tolerance :
±10%
Международная доставка, вовремя,   каждый раз.
Товары, связанные с производителем
    CBL ASSY RPSMA-RP NTYPE PLUG 24"
    CBL ASSY RPSMA-RP NTYPE PLUG 10'
    FIBER OPTIC CABLE
    FIBER OPTIC CABLE CONN SMA
    FIBER OPTIC CABLE CONN SMA
Каталог сопутствующих товаров
Сопутствующие товары
Часть Производитель Запас Описание
308N100 Honeywell Sensing and Productivity Solutions 7,197 POT 100 OHM 1/2W PLASTIC LINEAR