PCW1D-B24-BAB102L
Номер детали производителя:
PCW1D-B24-BAB102L
Производитель/бренд:
Bourns, Inc.
Часть описания:
POT 1K OHM 3/4W PLASTIC LINEAR
Производитель :
Bourns, Inc.
Категория продукта :
Поворотные потенциометры, реостаты
Actuator Diameter :
0.250" (6.35mm)
Actuator Length :
0.750" (19.05mm)
Actuator Type :
Slotted
Adjustment Type :
Top Adjustment
Built in Switch :
None
Bushing Thread :
M9 x 0.75
Features :
Mounting Type :
Panel Mount
Number of Gangs :
1
Number of Turns :
1
Power (Watts) :
0.75W, 3/4W
Product Status :
Active
Resistance (Ohms) :
1k
Resistive Material :
Conductive Plastic
Rotation :
300°
Taper :
Linear
Temperature Coefficient :
±1000ppm/°C
Termination Style :
PC Pins
Tolerance :
±20%
Международная доставка, вовремя,   каждый раз.
Товары, связанные с производителем
    FUSE BOLT MNT 800VAC 800VDC 225A
    FUSE BOLT MNT 800VAC 800VDC 400A
    FUSE BOLT MNT 800VAC 800VDC 250A
    FUSE TH 500VAC 125VDC 40A