T5623-40M
Номер детали производителя:
T5623-40M
Производитель/бренд:
CTS Corporation
Часть описания:
XTAL OSC XO 40.0000MHZ HCMOS SMD
Производитель :
CTS Corporation
Категория продукта :
Осцилляторы
Absolute Pull Range (APR) :
Base Resonator :
Crystal
Current - Supply (Max) :
35mA
Frequency :
40 MHz
Frequency Stability :
±75ppm
Function :
Height - Seated (Max) :
0.075" (1.90mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Output :
HCMOS
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Spread Spectrum Bandwidth :
Type :
XO (Standard)
Voltage - Supply :
5V