MCIMX7D5EVM10SC
Номер детали производителя:
MCIMX7D5EVM10SC
Производитель/бренд:
NXP Semiconductors
Часть описания:
NO EPDC 2 ETH CAN 2 OTG 1 HSIC P
Производитель :
NXP Semiconductors
Категория продукта :
Микропроцессоры
Co-Processors/DSP :
Multimedia; NEON™ MPE
Core Processor :
ARM® Cortex®-A7, ARM® Cortex®-M4
Display & Interface Controllers :
Keypad, LCD, MIPI
Ethernet :
10/100/1000Mbps (2)
Graphics Acceleration :
No
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Cores/Bus Width :
2 Core, 32-Bit
Operating Temperature :
-20°C ~ 105°C (TJ)
Package / Case :
541-LFBGA
Product Status :
Obsolete
RAM Controllers :
LPDDR2, LPDDR3, DDR3, DDR3L
SATA :
Security Features :
A-HAB, ARM TZ, CAAM, CSU, SJC, SNVS
Speed :
1.0GHz
Supplier Device Package :
541-MAPBGA (19x19)
USB :
USB 2.0 + PHY (1), USB 2.0 OTG + PHY (2)
Voltage - I/O :
1.8V, 3.3V