MC7457RX867NC
Номер детали производителя:
MC7457RX867NC
Производитель/бренд:
NXP Semiconductors
Часть описания:
IC MPU MPC74XX 867MHZ 483FCCBGA
Производитель :
NXP Semiconductors
Категория продукта :
Микропроцессоры
Co-Processors/DSP :
Multimedia; SIMD
Core Processor :
PowerPC G4
Display & Interface Controllers :
Ethernet :
Graphics Acceleration :
No
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Cores/Bus Width :
1 Core, 32-Bit
Operating Temperature :
0°C ~ 105°C (TA)
Package / Case :
483-BCBGA, FCCBGA
Product Status :
Obsolete
RAM Controllers :
SATA :
Security Features :
Speed :
867MHz
Supplier Device Package :
483-FCCBGA (29x29)
USB :
Voltage - I/O :
1.5V, 1.8V, 2.5V