MC7447AHX1167NB
Номер детали производителя:
MC7447AHX1167NB
Производитель/бренд:
NXP Semiconductors
Часть описания:
IC MPU MPC74XX 1.167GHZ 360BGA
Производитель :
NXP Semiconductors
Категория продукта :
Микропроцессоры
Co-Processors/DSP :
Multimedia; SIMD
Core Processor :
PowerPC G4
Display & Interface Controllers :
Ethernet :
Graphics Acceleration :
No
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Cores/Bus Width :
1 Core, 32-Bit
Operating Temperature :
0°C ~ 105°C (TA)
Package / Case :
360-BCBGA, FCCBGA
Product Status :
Obsolete
RAM Controllers :
SATA :
Security Features :
Speed :
1.167GHZ
Supplier Device Package :
360-FCCBGA (25x25)
USB :
Voltage - I/O :
1.8V, 2.5V