BU33SA5WGWZ-E2
- Номер детали производителя:
- BU33SA5WGWZ-E2
- Производитель/бренд:
- ROHM Semiconductor
- Часть описания:
- 1CH 500MA CMOS LDO REGULATOR
- Производитель :
- ROHM Semiconductor
- Категория продукта :
- Регуляторы напряжения - линейные
- Control Features :
- Enable
- Current - Output :
- 500mA
- Current - Quiescent (Iq) :
- 80 µA
- Current - Supply (Max) :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Regulators :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C
- Output Configuration :
- Positive
- Output Type :
- Fixed
- Package / Case :
- 4-XFBGA, CSPBGA
- Product Status :
- Active
- Protection Features :
- Over Current, Over Temperature
- PSRR :
- 70dB (1kHz)
- Supplier Device Package :
- UCSP30L1
- Voltage - Input (Max) :
- 5V
- Voltage - Output (Max) :
- Voltage - Output (Min/Fixed) :
- 3.3V
- Voltage Dropout (Max) :
- 0.15V @ 100mA