MC8640DTHX1250HC
Номер детали производителя:
MC8640DTHX1250HC
Производитель/бренд:
NXP Semiconductors
Часть описания:
IC MPU MPC86XX 1.25GHZ 1023BGA
Производитель :
NXP Semiconductors
Категория продукта :
Микропроцессоры
Co-Processors/DSP :
Core Processor :
PowerPC e600
Display & Interface Controllers :
Ethernet :
10/100/1000Mbps (4)
Graphics Acceleration :
No
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Cores/Bus Width :
2 Core, 32-Bit
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (TA)
Package / Case :
1023-BBGA, FCBGA
Product Status :
Obsolete
RAM Controllers :
DDR, DDR2
SATA :
Security Features :
Speed :
1.25GHz
Supplier Device Package :
1023-FCCBGA (33x33)
USB :
Voltage - I/O :
1.8V, 2.5V, 3.3V